Рецензія на фільм “Спліт”

Прем’єра:  США на Fantastic Fest 26 вересня 2016 

Головні актори: Джеймс Макевой, 42 роки. Фільмографія більше 50 робіт, серед яких зйомки у фільмі  “Люди Х”.

Аня Тейлор-Джой – модель, актриса отримала кінопремію “Готем” за головну роль у фільмі “відьма” 

Рейтинг за версією ГідОнлайн: 8.99

Касовий збір: $248,1 млн

Бюджет: 9 млн.

Режисер: М. Найт Шьямалан. Його фільми – феєрія або катастрофа. 

Жанр: Триллер, за словами М. Найт Шьямалана: “А если говорить о жанре, то я вообще не рассматриваю «Сплит» как фильм ужасов — это больше смесь психологического триллера и научной фантастики”

Що ж там відбувається?

 В основі фільму реальна історія про Біллі Міллігана, якого звинуватили у зґвалтуванні 2 дівчат. Його виправдали, через те, що за даними психіатрів у нього було 24 особистості. Це був перший випадок в американській судовій системі.

В роботі режисера “Спліт” – другий фільм пов’язаний дисоціативним розладом.  Одна людина і 23 особистості, які по черзі виходять на “світло”. Боротьба за першість сягає апогею, всі персонажі діляться на 2 табори, виникають і в результаті має з’явитися – “Звір”. Саме його свяченою вечерею і мають стати 3 викрадені дівчини.

 Ідею самого автора, його світогляд і основну ідею фільму можна простежити у акторській грі Бетті Баклі, яка виконувала роль психіатра:  “Возможно, только им, пережившим такую травму, под силу раскрыть весь потенциал мозга”. Тут дуже простежуються нотки наукової фантастики + реальне підґрунтя психології.  

Парадокс в тому, що обидва головні герої жертви домашнього насилля, з різними наслідками. У одного дисоціативний розлад, а інша продовжує боротися.  

Дивитися чи ні? Ось у чому питання.

Фільм поєднує декілька сюжетних ліній:  боротьба із внутрішніми “демонами”, життя Кейсі,яка потрапляє з одного кола пекла в інше і соціалізація Кевіна. 

“Спліт” – фільм не на один перегляд. З кожним разом знаходиш у ньому щось особливе і цікаве. Адже це свого роду вільний жанр. В перші 10 хвилин він нагадує фільм жахів, далі на вас чекає психологічний триллер і врешті-решт нотки наукової фантастики. 

Отже, перший перегляд для цікавості, другий для усвідомлення і глибокого аналізу. Запевняю, якщо подивитися цей фільм двічі з різницею у тиждень, враження від нього будуть різні.  

  1. Виконавцем головної ролі мав стати Хоакін Фенікс. (наразі відомий за головну роль у фільмі “Джокер”.
  2. М.Найт Шьямалан зізнався, що зйомки цього фільму стали найбільшим випробуванням у його кар’єрі.
  3. Джеймс Мак Евой вже грав роль особи із психічними розладами у фільмі “Грязь”  + на зйомках фільму “Спліт” він познайомився із своєю дружиною 

← Ну ви знаєте, що з цим робити..

Напишіть відгук

Share via
Copy link
Powered by Social Snap
%d блогерам подобається це: