Пожежа в Нотр-Дам: нові перспективи старого собору

Вчора, 15 квітня, в столиці Франції в Соборі Паризької Богоматері сталася пожежа. Через нього у будівлі обвалилися шпиль і дах. Вранці 16 квітня пожежу ліквідували. Мер Парижу Анна Ідальго повідомила, що частину творів мистецтва вдалося врятувати.

Президент Франції Еммануель Макрон поставив завдання відновити сильно постраждав під час пожежі собор Паризької Богоматері протягом найближчих 5 років.

Про це французький лідер сказав під час телезвернення до громадян, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на “Інтерфакс”.

Він підкреслив, що собор після реставрації повинен стати “ще гарніше, ніж раніше”.

Експерт дають значно менш оптимістичні прогнози з приводу можливих термінів реставраційних робіт. Фредерік Летоффе – керівник французької федерації GMH, яка об’єднує будівельні компанії, що реставрують старовинні будівлі, заявив, що відновити потерпілий від пожежі собор можна за 10-15 років.

Архітектор Петер Фюссені, який здійснює нагляд за ремонтними роботами в Кельнському соборі, припустив, що відновлення собору в Парижі займе кілька десятиліть.

Дати грошей на відновлення постраждалого від вогню храму вже пообіцяли ряд бізнесменів і великих компаній. Французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно сказав, що його інвестиційна компанія виділить на реконструкцію собору 100 млн євро. Ще 200 млн євро пообіцяла сім’я Бернара Арно і їх компанія LVMH – бізнес-імперія, до складу якої входять Louis Vuitton і Sephora, пише ВВС.

Напишіть відгук

Share via
Copy link
Powered by Social Snap
%d блогерам подобається це: