Любителям фантастики та детективів рекомендовано до перегляду

Глядачі уже бачили екранізацію творів цього письменника, а деякі фільми російські та українські режисери перезнімали навіть по декілька разів.

Нарешті, вийшла ціла серія кінострічок, присвячених самому автору. Мова йде про кінотрилогію, зняту про Миколу Васильовича Гоголя – видатного письменника та класика.

Про знімальну групу та акторів

Автором ідеї є Олександр Цекало, а знімав фільм молодий режисер Єгор Баранов. Над сценарієм працювали Наталя Меркулова, Олексій Чупов, Кім Бєлов, Тихон Корнєв, Філіп Коняшов, Олексій Караулів. Композитором є Раян Оттер. Варто відзначити і те, що увагу до фільму привертає й акторський склад: у головних ролях зіграли Олександр Петров (Гоголь), Олег Меньшиков (слідчий Гуро), Євгеній Стичкін (голова поліцейського управління), Таїсія Вилкова (Елизавета Данишевська) та інші. Олександр Петров один із найпопулярніших російських акторів, він зіграв за останні два роки у більш ніж 20 фільмах і серіалах, серед яких відомі, наприклад, «Спарта», «Поліцейський з Рубльовки», та «Тяжіння». Звертаю на це увагу, тому що образ Гоголя дозволив побачити актора з іншого боку і вкотре переконатися у його талановитості.

Перший фільм з’явився у прокаті у серпні 2017 року і мав назву «Гоголь. Початок». Наступний фільм «Гоголь. Вій» вийшов аж у квітні 2018 року. Заключна серія з’явилася у прокаті, як і перша, у кінці серпня 2018 року під назвою «Гоголь. Страшна помста».

Рейтинги і оцінка глядачів

На сайті КіноПрофі рейтинг фільмів складає: 7.172, 6.215, 6.82.

На сайті Кінопошук: 6.123, 6.236, 6.478.

На сайті Гідонлайн: 7.34, 6.32, 6.74.

Отже, глядацькі оцінки вище середнього. Також першому фільму було присуджено декілька нагород: премію фестивалю «Accolade Global Film Competition» в номінації «Award of Excellence», премію фестивалю «The Indie Gathering International Film Festival» в номінації «TV pilot — foreign» за кращий зарубіжний пілот телевізійного серіалу, спеціальний приз Асоціації продюсерів кіно і телебачення в номінації «За успішний кінопрокат телесеріалу», премію «Global Music Awards» за саундтрек.

Про сюжет та ідею

Микола Гоголь був незвичайним літератором, його твори просякнуті народним колоритом та містицизмом, власне, як і сама персона письменника. Мабуть, саме тому у творців фільму виникла ідея створити кіно з елементами фактів біографії та фантастики, запозиченої з творів, легенд і розповідей, якими оповита постать Гоголя.

Таким чином, сюжет фільмів розгортається у вигляді детективу, в якому Микола Гоголь з Петербургу приїжджає у Полтавську губернію та допомагає у розслідуванні декількох вбивств слідчому Гуро. Цікаво те, що у фільмах поєднуються з авторською вигадкою декілька фактів біографії письменника. Наприклад те, що перші два його брати народилися мертвими і він був одним із небагатьох дітей, що вижили. Окрім Миколи, в родині Гоголів було ще одинадцятеро дітей. Також в одному із фільмів показаний епізод, як письменник спалює свою книгу під назвою «Ганц Кюхельгартен», написану під псевдонімом В. Алов, що також є одним із реальних фактів його біографії.

Однак дуже багато у фільмах містики, наприклад, пов’язаних з літаргічним сном, яким начебто страждав Гоголь. Існують легенди, за якими Микола Васильович дуже боявся бути похованим заживо, через свій недуг, і деякі після його смерті стверджували, що під час перепоховання, було помічено, що його тіло було у незвичайному положенні. Саме такі оповіді та історії використали автори у своєму фільмі. Окрім цього, ті, хто читав «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», побачать, що багато персонажів серіалу, запозичені саме з цим оповідань.

Отож, для тих, хто знайомий з творчістю та біографією Миколи Гоголя, ця серія фільмів здасться доволі цікавою через свій сюжет та задумку. Важливо також і те, що це нова спроба російського кінематографа знімати кіно у жанрі фентезі та хоррор, яку можна вважати доволі успішною. Звичайно, серіал отримав певну критику, однак, все ж таки, глядачі його вподобали. Всі серії є у вільному доступі, тому в будь-який час є можливість на п’ять годин поринути у гоголівський світ містики.

Напишіть відгук

Share via
Copy link
Powered by Social Snap
%d блогерам подобається це: