“Вікінги”: про легендарних воїнів, любов і жертви богам

Вікінги

«Вікінги» – історичний телесеріал  ірландсько-канадського виробництва, який виходить на екранах з 2013 року.

Режисер – Майкл Герест.

Станом на осінь 2018 року вийшло уже 4 сезони і перша половина 5-го (прем’єра другої запланована на 28 листопада 2018 р.).

Вікінги

Сюжет

Сюжет побудовано на історії життя найвідомішого героя свого часу, героя скандинавських саг Рагнара Лордброка та його синів. Автори телесеріала говорять, що за основу брали скандинавські саги. Тому в результаті маємо велику кількість історичних неточностей і викривлень.

Події першого сезону припадають на кінець VIII століття. Коли Рагнар, тоді ще звичайний фермер, але амбітний мрійник, вирішив, що недостатньо ходити походами на схід. Час відкривати для себе і західні землі.

Потай від свого ярла, довіреної особи короля скандинавів, Рагнар збирає військо однодумців. На кораблях, які для Лордброка побудував майстерний суднобудівник Флокі, вони вирушили в дорогу.

Вікінги
Тревіс Фіммел (Рагнар Лордброк)

Прибувши на узбережжя Англії, вікінги грабують монастир, беруть полонених. Серед них і ченець Етельстан, який пізніше стане найкращим другом Рагнара Лордброка.

Вдома воїнів-героїв зустріли холодно. А ярл Гарольдсон забрав усі скарби. Стосунки між ярлом і Рагнаром стають  напруженішими, що переростаю у протистояння, пізніше ворожнечу і навіть війну.

З цього моменту і починається історія пригод легендарного вікінга.

Вікінги
Клайв Стенден (Ролло)

Головні герої

Рагнар Лондброк – відомий герой саг, конунг Швеції і Данії. У походах до Франції і англосакської Англії був головнокомандувачем вікінгів. За легендами він син самого Одіна – скандинавського бога війни. В телесеріалі його зіграв австралійський актор Тревіс Фіммел.

Лагерта – легендарна жінка-воїн, перша дружина Рагнара і мати його старшого сина Бйорна Залізнобокого. Її зіграла канадійка українського походження Кетрін Винник.

Ролло – брат Рагнара, сильний воїн-«ведмідь», який пізніше став зятем короля Франкії і Норманським королем. В серіалі його роль зіграв британський актор Клайв Стенден.

Найхаризматичнішим з усіх, певно, став герой шведського актора Густава Скарсгорда –  корабельник Флокі. Улюбленець богів, він притягує глядачів не лише екстравагантною зовнішністю, а й поведінкою, манерою говорити, своїм пронизливим, диким поглядом.

Вікінги
Густав Скарсгорд (Флокі)

Серед дітей Рагнара в телесеріалі найбільше відведено часу двом синам: Бйорну Залізнобокому та Івару Безкосному.

Бйорн Залізнобокий – найстарший із дітей Рагнара, який успадкував титул конунга Швеції після його смерті. Як і батько прославився морськими походами. Бйорн досяг Гібралтару, узбережжя Середземного моря. Роль Бйорна викона канадець Александр Людвіг.

Івар Безкосний – наймолодший син Рагнара Лордброка від його другої дружини принцеси Аслауг. Прославився походами в Англію та Ірландію. За скандинавськими легендами своє прізвисько отримав за неймовірну швидкість і спритність. Проте в серіалі появу прізвиська пояснюють тим, що Івар народився з недорозвиненою нижньою частиною тіла. Його роль зіграв данець Алекс Хег Андерсон.

Вікінги
Александр Людвіг (Бйорн Залізнобокий)
Вікінги
Алекс Хег Андерсон (Івар Безкосний)

З виходу першої серії на телеканалі «History» проект прикував до себе багато уваги і отримав купу як позитивних, так і несхвальних відгуків. Багато претензій було висловлено в сторону історичних невідповідностей. Адже автори серіалу з цим частенько грішили, починаючи від вигаданої дочки короля Елли і закінчуючи походженням прізвиська Івара.

Вікінги
Кетрін Винник (Лагерта)

Проте не менше й тих, хто захоплюється серіалом. І Не лише через цікавий сюжет. Багато місця в телесеріалі відведено скандинавському язичництву. Неймовірно реалістично передані усі жертвоприношення та свята вікінгів. Майстерно виконано дизайн персонажів (костюмів і зачісок), пеодано побут вікінгів. Говорять і про причини їхнього войовничого способу життя – важкі кліматичні умови і неможливість мирно обробляти землю.

Напишіть відгук

Share via
Copy link
Powered by Social Snap
%d блогерам подобається це: